PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Dorëhiqet Tsipras, Eurozona thirrje për angazhimin e Greqisë në Eurozonë
2015-08-21 09:40:32 CRI Komenti juaj Printoni

Eurogrupi u bëri thirrje të enjten grekëve të ruajnë angazhimin për planin e tretë të ndihmës pas dorëheqjes së papritur të kryeministrit Alexis Tsipras.

"Është shumë e rëndësishme që Greqia të ruajë angazhimin e saj në Eurozonë," tha Michel Reijns, zëdhënësi i presidentit të Eurogrupit Jeroen Dijsselbloem.

"Dijsselbloem kujtoi mbështetjen e gjerë në parlamentin grek për programin e ri dhe paketën e reformave, duke shpresuar se zgjedhjet do të shtojnë më tej këtë përkrahje," shtoi ai.

Tsipras njoftoi mbrëmjen e së enjtes vendimin e tij për të shpërndarë qeverinë dhe dërgimin e vendit në zgjedhje të parakohshme. (AlBaNa)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China