PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Greqi, BE-ja kërkon më shumë reforma
2015-07-28 09:35:54 CRI Komenti juaj Printoni

Bisedimet mes Greqisë dhe huadhënësve ndërkombëtarë mbi paketën e tretë të shpëtimit kanë nisur këtë të hënë në Athinë, por BE-ja ka kërkuar shtim të reformave, përpara se të disbursojë huatë e para për të mbajtur "gjallë" vendin helen buzë falimentit.

"Ekipet përfaqësuese të institucioneve huadhënëse janë tashmë në terren në Athinë," tha zëdhënësja e KE-së Mina Andreeva, gjatë një njoftimi të shkurtër.

Parlamenti grek ka miratuar dy paketa reformash të kërkuara nga kreditorët në këmbim të rifillimit të negociatave për paketën e tretë të shpëtimit me vlerë 86 miliardë euro.

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China