PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Franca: Dalja e Greqisë nga Eurozona, pasoja për ekonominë globale
2015-07-08 10:15:15 CRI Komenti juaj Printoni

Kryeministri i Francës Manuel Valls tha të martën për mediet se vendi i tij do të bëjë të gjitha përpjekjet për ta mbajtur Greqinë në Eurozonë.

Valls tha se dalja e Greqisë nga Eurozona do të shkaktojë tronditje në ekonominë globale, si dhe do të sjellë rreziqe të paparashikuara politike, prandaj " ne nuk mund të lejojmë që Greqia të largohet".

Shefi i qeverisë franceze i bëri thirrje homologut të tij grek Aleksis Tsipras të marrë përgjegjësinë si anëtar i grupit të Eurozonës dhe të garantojë që vendi i tij do të ecë drejt rrugës së reformës. (Vera)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China