PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Atleti kinez Su thyen rekordin në vrapim
2015-05-31 10:00:29 CRI Komenti juaj Printoni

Sprinteri kinez Su Bingtian është i pari aziatik që zyrtarisht ka thyer rekordin prej 10.00 sekondash në vrapimin 100 metërsh. Kjo arritje u shënua të shtunën në Eugene Grand Prix, ku vrapuesi kinez u rendit i treti në garë me 9.99 sekonda, duke lënë pas amerikanët Tyson Gay me 9.88 sekonda dhe Mike Rodgers me 9.90.

Kinezi Zhang Peimeng në Kampionatin Botëror të Moskës në vitin 2013 arriti rezultatin më të mirë në vrapimin në 10.00 sekonda. Atleti kinez Su plot besim pret të garojë në Kampionatin Botëror që do të zhvillohet në "Folenë e Zogut" në Pekin në gusht.(Eda Merepeza)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China