PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Tenistja kineze Li Na e nominuar për çmimin "Laureus"
2015-02-11 20:26:31 CRI Komenti juaj Printoni

Tenistja kineze Li Na, tashmë e tërhequr nga sporti është nominuar për çmimin " Laureus" për këtë vit, duke u bërë e para atlete kineze kandidate për këtë çmim. Dy herë fituese e kampionatit botëror të tenisit Grand Slam, Li Na njoftoi tërheqjen nga sporti vitin e kaluar.

Arritjet e saj në sport veçanërisht si e vetmja lojtare aziatike, në rradhët e femrave dhe meshkujve kanë shënuar një sukses në sportet e Azisë. Ndërkohë mësohet se tenisti Novak Djokovic, shoferi i Formula 1 Lewis Hamilton, lojtari i golfit Rory Mcilroy dhe ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo janë nominuar gjithashtu për çmimet e vitit.

Finalistët që do të nderohen me çmime do të bëhen të njohur gjatë një ceremonie, që zhvillohet më 15 prill në Shangai. (Eda Merepeza)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China