PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Lipi jep dorëheqjen si trajner i kampionëve të Superligës Kineze
2014-11-03 09:27:55 CRI Komenti juaj Printoni

Marçelo Lipi ka njoftuar dorëheqjen si trajner i klubit kinez "Evergrande" të Guangzhou-t.

Njoftimi i tij u bë pasi "Evergrande" fitoi titullin e katërt radhas kampion të Superligës Kineze, pas barazimit në fundjavë 1-1 me "Luneng" të Shandong-ut.

"Gjatë tre vjetëve të fundit, kam pasur një punë shumë të vështirë. Klubi më punësoi për ta bërë 'Evergrande'-n një ekip të nivelit të lartë, dhe besoj se e bëra një gjë të tillë. Ne kemi fituar tre tituj të Superligës Kineze, një Ligë Kampionesh të AFC-së (Konfederata Aziatike e Futbollit) dhe një kupë të FA-së (Shoqata Kineze e Futbollit)."

67-vjeçari do të vazhdojë megjithatë të jetë kryezyrtari teknik i ekipit "Evergrande", trajneri i ri i të cilit pritet të shpallet këtë javë. (Artani)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China