PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Stefanie Sun kandidohet për çmimet EMA 2014
2014-09-22 16:31:52 CRI Komenti juaj Printoni

Këngëtarja nga Singapori me origjinë kineze Stefanie Sun ishte në Hangzhou të shtunën e kaluar për të promovuar albumin e saj të ri "Kepler". Ky ishte koncerti i 13-të i këngëtares nga 20 që janë parashikuar për turneun e saj botëror të saj në vitin 2014.

Stefanie Sun u kthye në skenën muzikore me albumin "Kepler" pas tre vjetësh. Albumi po qarkullon prej gjysmë viti dhe është mirëpritur nga kritika dhe tifozët e këngëtares.

Së fundi Stefanie është kandiduar për çmimin "Artisti më i mirë në rajonin Azisë Juglindore" në aktivitetin e ndarjes së çmimeve MTV Europe Music Award (EMA 2014 MTV).

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China