PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Rritet kostoja e punës në Eurozonë dhe BE
2014-09-16 20:45:52 CRI Komenti juaj Printoni

Eurozona dhe Bashkimi Evropian kanë njohur një rritje vjetore të kostos së punës në tremujorin e dytë të sivjetshëm, sipas të dhënave të publikuara të martën nga zyra e statistikave e BE-së.

Shifrat e Eurostatit tregojnë se, në tre muajt e dytë të këtij viti, kostoja e një ore pune u rrit 1.2 për qind si në Eurozonë, ashtu dhe në BE, në krahasim me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar.

Në tremujorin e parë të vitit, kostoja e një ore pune u shtua 0.6 për qind në Eurozonë dhe 1 për qind në BE. (Artani)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China