PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
BE shtyn zbatimin e Marrëveshjes së Asociimit me Ukrainën
2014-09-13 11:41:41 xinhua Komenti juaj Printoni

Bashkimi Europian njoftoi të premten shtyrjen e zbatimit të Marrëveshjes së Asociimit me Ukrainën më 31 dhjetor 2015.

Sipas një deklarate të përbashkët të publikuar pas takimit trepalësh ministror të Komisionerit të Tregtisë të BE-së Karl De Gucht, ministrit të Punëve të Jashtme të Ukrainës Pavlo Klimkin dhe ministrit të Zhvillimit Ekonomik të Federatës Ruse Aleksei Uljukajev, ata ranë dakord për rëndësinë e nxitjes së liberalizimit të tregtisë për të mbështetur rritjen dhe zhvillimin, në përputhje me detyrimet ndaj OBT-së.

Në deklaratë thuhet se Komisioni është i gatshëm, në rast se Ukraina ratifikon Marrëveshjen e Asociimit me BE-në, për të propozuar fleksibilitet shtesë, që ka të bëjë me shtyrjen deri më 31 dhjetor 2015 të zbatimit të kësaj marrëveshjeje.

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China