PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Rusia do t'u kundërpërgjigjet sanksioneve të BE-së
2014-09-12 10:27:31 CRI Komenti juaj Printoni

Rusia deklaroi të enjten se do të kundërshtojë sanksionet e reja të vendosura nga Bashkimi Europian (BE), ndërsa e quajti lëvizjen e fundit të Brukselit si dritëshkurtër që nuk i shërben procesit të paqes në Ukrainë.

"Siç e kemi theksuar tashmë, këto sanksione të reja nuk do të mbeten pa një reagim të duhur nga ana jonë," tha Ministria e Jashtme ruse në një deklaratë të lëshuar pasi BE-ja miratoi një paketë të re sanksionesh kundër sektorit financiar dhe të energjisë të Rusisë .

"Prirja brenda BE-së për të përkeqësuar më tej marrëdhëniet tashmë të tensionuara me Rusinë po bëhet e qartë," tha ministria. "Hapat e BE-së duken veçanërisht të parëndësishme dhe dritëshkurtra, ndërsa në Ukrainë është vendosur një paqe e brishtë."

Ministria akuzoi BE-së se po qëndron kundër zgjidhjes paqësore të krizës në Ukrainë. (Leftion Peristeri)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China