PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Cdo gjë gati për "iTunes Festival 2014"
2014-09-01 16:49:27 CRI Komenti juaj Printoni

Nga 1 deri më 30 shtator, në Roundhouse të Londrës do të organizohet "iTunes Festival 2014", një festival muzikor i përkrahur nga kompania "Apple".

Ky festival organizohet çdo vit që nga 2007-a. Konsumatorët e produkteve të "Apple" mund të kërkojnë një biletë falas.

Sipas njoftimeve, Ed Sheeran dhe Jessie J janë përfshirë në listën e këngëtarëve. Përveç kësaj, David Guetta, Pharrell Williams, Clean Bandit, 5 SOS, Maroon dhe këngëtarët e tjerë të njohur do të marrin pjesë në këtë festival. (Xu Guang)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China