PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Festivali Kulturor Shaolin në Britaninë e Madhe
2014-08-21 10:28:16 CRI Komenti juaj Printoni

 


foto nga Hanyan/xinhua

Në tetor të këtij viti do të zhvillohet në Britaninë e Madhe, Festivali i tretë Kulturor "Shaolin 2014". Në këtë veprimtari do të paraqiten për publikun gara kungfu, si dhe ekspozita të kulturës Shaolin dhe të relikeve të zodiakut kulturor. Sipas organizatorëve, Festivali do të zhvillohet nga 8-14 tetor në ambjentet e Universitetit të Oxfordit, në Londër. Vizitorët e kësaj veprimtarie do të kenë rast të provojnë meditimin kinez, mjekësinë tradicionale, çajrat si dhe ceremoni të tjera tradicionale kineze.

Festivali i parë kulturor "Shaolin" u zhvillua në vitin 2012 në Gjermani, ndërsa i dyti, vitin e kaluar në SHBA. (Eda Merepeza)


foto nga Hanyan/xinhua


foto nga Hanyan/xinhua

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China