PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Jackie Chan kërkon falje për të birin
2014-08-21 09:44:04 CRI Komenti juaj Printoni

Ylli botëror i filmave aksion, Jackie Chan nëpërmjet mikroblogut të tij ka kërkuar falje për të birin, i cili është ndaluar nga policia për përdorim droge. Chan tha se "ndjehet i turpëruar dhe i trishtuar" për veprimin e të birit Jaycee. I biri, 31 vjeçar Jaycee Chan dhe kolegu i tij, aktori 23 vjeçar nga Tajvani Kai Ko u ndaluan nga policia e Pekinit të enjten e kaluar, pasi rezultuan pozitiv në testin e drogës dhe në banesën e Jaycee u gjetën 100 gram marihuanë.

Jackie Chan shkruan në statusin e tij se i biri duhet të përballet me pasojat e përdorimit të drogës, si dhe ka shprehur mbështetje për të birin. Ai ka shtuar se, si i ati i Jaycee ndjehet dhe ai fajtor.

Jaycee Chan përballet me akuzën për nxitje të përdorimit të drogës, me të cilën dënohesh me burg deri në 3 vjet, në Kinë. (Fang Xiaoyu)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China