PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Arben Ahmetaj optimist për bashkëpunimin tregtar me Kinën
2014-06-10 10:29:55 CRI Komenti juaj Printoni

 

Ministri i Zhvillimit ekonomik, Tregtisë dhe sipërmarrjes i Shqipërisë Arben Ahmetaj i tha gazetarit të redaksisë së gjuhës shqipe të CRI-së se vëllimi i tregtisë dypalëshe midis Shqipërisë e Kinës ka një rritje të qendrueshme dhe marrëdhëniet dypalëshe po hyjnë në një etapë të re zhvillimi.

Arben Ahmetaj shprehu kënaqësinë për bashkëpunimin tregtar dypalësh dhe optimizmin për perspektivën e këtij bashkëpunimi, veçanërisht në fushën e energjisë dhe të transportit detar. Ai shtoi se Banka Qendrore e Kinës dhe Banka e Shqipërisë kanë nënshkruar marrëveshjen e këmbimit monetar që do të nxitë shkëmbimet ekonomiko-tregtare dypalëshe. (Fani)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China