PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Faza e dytë e shitjes së biletave për Kupën e Botës 2014 mbyllet brenda 7 orësh
2013-11-12 19:01:28 CRI Komenti juaj Printoni

Të hënën filloi faza e dytë e shitjes së biletave për Kupën e Botës së vitit 2014, që do të zhvillohet në Brazil. Afro 230 mijë bileta u shitën brenda 7 orësh.

Sipas FIFA-s, 62% e biletave u shitën në Brazil. Blerësit e vendeve të tjera janë kryesisht nga ShBA-ja, Australia, Britania dhe Argjentina. Por në këtë fazë nuk janë shitur biletat e ndeshjeve kryesore.

Faza e tretë e shitjes së biletave do të nisë më 8 dhjetor. Po atë ditë do të hidhet shorti për kohën dhe vendin e zhvillimit të ndeshjeve të 32 ekipeve pjesëmarrëse.

Vitin e ardhshëm Brazili do ta organizojë për herë të dytë Kupën e Botës. Për herë të parë Kupa e Botës është zhvilluar në Brazil në vitin 1950.

(Xu Guang/Artani)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China