PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Interpoli do të angazhohet për sigurinë në "Lojërat Olimpike RIO 2016"
2013-10-23 09:37:53 CRI Komenti juaj Printoni

Organizata më e madhe ndërkombëtare e policisë, Interpol, njoftoi të martën se ka nënshkruar një marrëveshje me Komitetin Organizativ Rio 2016 për të bashkëpunuar me autoritetet braziliane për "garantimin e sigurisë" në këtë aktivitet.

"Si pjesë e marrëveshjes, skuadra "IMEST" do të vendoset në Brazil për të ofruar mbështetjen e saj sidomos për shërbimet mbi dokumentet e humbura apo të vjedhura të udhëtimit, ADN-në, personat e kërkuar në botë etj," bëri të ditur zyra e Interpolit në Lyon.

Sekretari i përgjithshëm i Interpolit, Ronald K. Noble tha se siguria në evenimente madhore sportive, ku gjenden miliona vizitorë është një sfidë e madhe për çdo vend dhe për këtë Interpoli do të ofrojë të gjithë mbështetjen e duhur. (Albana)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China