PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Festat në Kinë, shtohet numri i turistëve
2013-09-10 10:42:04 CRI Komenti juaj Printoni

Instituti i Turizmit i Kinës parashkoi se gjatë ditëve të festave të "Mes-Vjeshtës" dhe "Ditës Kombëtare", industria e turizmit do të presë 439 milionë turistë, shifër kjo 18 për qind më e lartë krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar. Të ardhurat nga turizmi do të arrijnë në afro 224.7 miliardë juanë, ose 22 për qind më shumë në krahasim me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar

Përsa i përket turizmit jashtë vendit, destinacionet më të preferuara parashikohen të jenë Japonia, Koreja e Jugut, Azia lindore dhe jugore, ishujt detare etj. (Du/Albana)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China