PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Përfundon dialogu Kinë-Europë Qendrore e Lindore për arsimin
2013-07-01 10:43:59 CRI Komenti juaj Printoni

Ditët e fundit u organizua në qytetin Chongqing të Kinës Perëndimore "Dialogu për politikat arsimore Kinë-Europë Qendrore e Lindore" .

Në këtë dialog morën pjesë zyrtarë, rektorë universitetesh dhe diplomatë nga Shqipëria, Bullgaria, Kroacia, Republika Çeke etj., si dhe përfaqësues të mbi 40 shkollave të larta kineze. Pjesëmarrësit arritën konsensus për të forcuar shkëmbimet dhe bashkëpunimin në fushën e arsimit, për të nxitur njohjen e ndërsjellë të gradave e titujve akademikë, për forcimin e bashkëpunimit ndërmjet institucioneve arsimore dhe të shkëmbimeve ndërmjet të rinjve etj. (Xu Guang/Artani)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China