PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Gazetarët europianë vizitojnë Shangain
2012-11-19 19:51:01 CRI Komenti juaj Printoni

Një delegacion i përbërë nga 21 gazetarë të mediave nga pesë vende të Europës Lindore dhe gazetarë të Radios së Jashtme të Kinës mbërritën të hënën në Shangai për një vizitë 11 ditore.

Delegacioni i përfaqësuesve të mediave vizitoi zonën Pudong dhe Qendrën Ndërkombëtare Financiare, duke parë nga afër zhvillimin e Kinës.

Delegacioni përbëhet nga përfaqësues të mediave nga Polonia, Rumania, Bullgaria, Hungaria etj. (Vera/ Ardi Pulaj)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China