PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Kinë, mbledhje qeveritare për nxitjen e tregtisë e jashtme
2012-09-12 20:16:29 CRI Komenti juaj Printoni

Kryeministri kinez Wen Jiabao drejtoi të mërkurën mbledhjen e përhershme të Këshillit të Shtetit për të diskutuar lidhur me masat dhe politikat për nxitjen e rritjes së qëndrueshme të tregtisë së jashtme.

Në këtë mbledhje u përcaktuan tetë masa për të mbështetur zhvillimin e tregtisë së jashtme, që përfshijnë nxitjen e bankave tregtare për t'u dhënë kredi firmave të eksportit që përmbushin kushtet, trajtimin siç duhet të fërkimeve tregtare dhe mbrojtjen e të drejtave të ligjshme të eksportuesve etj. (Du/Artani)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China