PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Jia Qinglin vlerëson marrëdhëniet me Rumaninë
2012-05-14 20:58:52 CRI Komenti juaj Printoni
Kryetari i Konferencës Konsultative Politike të Popullit Kinez, Jia Qinglin u takua të hënën në Pekin me presidentin e Gjykatës së Auditimit të Rumanisë, Nicolae Vacaroiu.

Jia Qinglin tha se Rumania është vendi i rëndësishëm dhe shpreson që të luajë një rol pozitiv e konstruktiv në nxitjen e marrëdhënieve midis Kinës dhe shteteve të Evropës Qendrore e Lindore.

Vacaroiu tha se Rumania i kushton rëndësi zhvillimit të marrëdhënieve mes vendit të tij dhe Kinës dhe dëshiron forcimin e bashkëpunimit reciprok në fusha të ndryshme dhe konsolidimin e zhvillimin e mëtejshëm të marrëdhënieve. (Çang Çuo/ Ardi Pulaj)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China