PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Durrës, bregdeti mbushet me kioska
2011-03-22 22:59:12 CRI Komenti juaj Printoni
Bregdeti i Durrësit ka nisur prej disa javësh të mbushet me kioska druri, metalike dhe materiali tjetër, të cilat po bëhen gati të presin sezonin e ri turistik 2011. Por realisht ato nuk duhet të tolerohen dhe të lejohen të ngrihen nga Inspektorati Ndërtimor, gjë e cila nuk është bërë deri sot. Pothuajse është e njëjta skemë që përsëritet çdo vit në prag-sezonin veror. Në vijën bregdetare të qytetit të Durrësit ngrihen kioska pa lejen e bashkisë.Ndërkohë, një pjesë e lokaleve, gjithashtu pa leje, kanë vazhduar aktivitetin pa ndërprerje edhe gjatë sezonit të dimrit. Por këtu qëndron edhe paradoksi, pasi edhe pse lokalet janë ngritur pa leje, aktiviteti i tyre tregtar është i licencuar për bare dhe për restorante.(Gazmend Agaj)
Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China