PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Wen Jiabao u nis për në Nju Jork
2010-09-21 17:45:02 cri komenti juaj Printoni
Më 21 shtator, kryeministri i Kinës Wen Jiabao u nis për në Nju Jork ku do të jetë i pranishëm në një sërë takimesh përfshi këtu edhe mbledhjen e nivelit të lartë të "Zhvillimit të sfidave të Mijëvjeçarit" të OKB-së.

Nga 21 deri më 23 shtator, Wen Jiabao do të marrë pjesë në mbledhjen e sipërpërmendur, në debatin e zakonshëm të Konferencës së OKB-së, në samitin e Këshillit të Sigurimit të OKB-së, në diskutimin për SIDA-n dhe aktivitete të tjera. Gjatë këtyre aktiviteteve, ai do të mbajë fjalime për të sqaruar sugjerimet e kërkesat e palës kineze.

Përveç këtyre aktiviteteve, Wen Jiabao do të takohet me Barak Obamën, Ban Ki-mun dhe udhëheqës të vendeve të tjera. (Yuan Xin) (Albana)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China