PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Lajmet
• Wang Yi komenton turneun e Xi Jinpingut në Lindjen e Mesme
• Egjipt, presidenti kinez mban fjalim në selinë e Lidhjes Arabe
• Xi Jinping në Arabi Saudite, shtim të interesave dypalëshe
• Presidenti Xi Jinping takohet homologun egjiptian al Sisi
• Zhvillim të shpejt, bashkëpunimi Kinë-Iran në industrinë e automobilëve
• Xi inkurajon kompanitë e mëdha të marrin pjesë në projektet e Egjiptit
• Presidenti kinez Xi Jinping fillon vizitën në Egjipt
• Kina, Arabia Saudite ngrenë nivelin e marrëdhënieve
• Artikulli i presidentit Xi Jinping botohet në gazetën egjiptiane
• Xi Jinping nis turin e vizitave në Arabinë Saudite, Egjipt dhe Iran
More>>
FOKUS
Rubrike

People's Daily: Kina, Lindja e Mesme përballen me mundësi historike bashkëpunimi

Lidhja Arabe dënon sulmin ndaj ambasadës së Arabisë Saudite në Iran

Rimëkëmbja e Iranit do të ndikojë mbi situatën e Lindjes së Mesme
More>>
FOTO
More>>
LINK

• Presidenti i Kinës Xi Jinping viziton Britaninë

• Xi Jinping, vizita shtetërore në Vietnam dhe Singapor

• Presidenti i Kinës Xi Jinping merr pjesë në samitin e G20-s 
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China