PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Lajmet
• Zyrtari: Takimi Xi-Ma, faqe historike në marrëdhëniet mes dy brigjeve
• Xi Jinping kthehet në Pekin pas turneut në Azi
• Xi, propozim katërpikësh mbi marrëdhëniet mes dy brigjeve
• Ma Ying-jeou: "Kur vijë çasti i duhur mund ta ftoj udhëheqësin e pjesës kontinentale në Tajvan"
• Xi i thotë Ma: "Nuk ka forcë që na ndan"
• Presidenti Xi Jinping fillon vizitën shtetërore në Singapor
• Kinë, Vietnami bien dakord për studimin e fizibilitetit të projektit hekurudhor
• Xi: "Kina gati të forcojë shkëmbimet partiake me Vietnamin"
• Xi Jinping nis vizitën shtetërore në Vietnam
• Xi mbërrin në Vietnam, vizita synon përcaktimin e të ardhmes dypalëshe
FOKUS
Rubrike
Opinioni publik, takimi Xi-Ma në një atmosferë familjare
Xi Jinping takohet me liderët vietnamezë
Ambasadori kinez, Britania nuk duhet të frikësohet nga bashkëpunimi me Kinën
FOTO
More>>
LINK

• Turneu i Xi Jinping në 3 vende oqeanike dhe pjesëmarrja në samitin e G20-s 

• Presidenti kinez, në samitin e 7-të të BRICS-it

•  Presidenti i Kinës Xi Jinping viziton Britaninë

• Presidenti i Kinës Xi Jinping viziton ShBA-në
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China