PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Intervistë me z. Sandër Lleshaj
2015-08-05 16:29:23 CRI Komenti juaj Printoni


Këshilltarë të presidentëve dhe kryeministrave të vendeve të Europës Qendrore dhe Lindore vizituan provincat Sichuan dhe Yunnan të Kinës Jugperëndimore. Ata u njohën me zvhillimin e linjës hekurudhore transportit të mallrave drejt Europës si dhe me nismën e Kinës "Një brez, një rrugë. CRI Shqip bisedoi me zotin Sandër Lleshaj, këshilltar i kryeministrit të Shqipërisë për çështjet e sigurisë.
Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China