PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"

Hu Jintao takohet me presidentin rus Vladimir Putin
Lajmet
 • Hu Jintao takon Ahmadinexhadin
 • Hu Jintao, pesë propozime për marrëdhëniet kino-afgane
 • Kinë-Mongoli, shtimi i besimit të ndërsjelltë
 • O.B. e Shangait angazhohet për sigurinë dhe qëndrueshmërinë në dekadën e dytë
 • Samiti i OBSh-së, nënshkruhen 10 dokumente
 • Hu Jintao, 4 drejtime të zhvillimit të SCO-së
 • Hu Jintao, 10 mld $ kredi vendeve anëtare të SCO-së
 • Xi Jinping-u takohet me Putinin
 • Samiti i Pekinit, pikënisje e re për OBSh-në
 • Wu e Putin diskutojnë për thellimin e bashkëpunimit
 • More>>
  Foto
  Link
  • Wen Jiabao takohet me Putinin
  Nga ana e tij, Putini u shpreh se bashkëpunimi ruso-kinez në fusha politike, ekonomike e humanitare e në çështjet ndërkombëtare ka arritur në një nivel të ri të paparë...
  • Wen Jiabao mbërrin në Shën Pjetërburg
  Kryeministri kinez Wen Jiabao mbërriti në Shën Pjetërburg të Rusisë në pasditen e 6 nëntorit për të marrë pjesë në takimin e 10-të të kryeministrave të Organizatës së Bashkëpunimit të Shangait...
  më tepër>>>>
  China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
  16A Shijingshan Road, Beijing, China