PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Focus
• Zv-kryetari i provincës së Qinghai-it: punët e rindërtimit në distriktin Yushu kanë filluar
• Yushu, nuk ka rënë epidemi
• Mbërrin në 2203 numri i viktimave të tërmetit në Yushu
• Hui Liangyu zhvilloi inspektim në Yushu
• Përfundon puna e kërkimit të viktimave të tërmetit në Yu Shu
• Numri i viktimave të tërmetit në Yu Shu u rrit në 2192
Fokusi i CRI-së

 • Hu Jintao viziton masat popullore të prekura nga tërmeti

 • Më 18 prill paradite, kryetari i shtetit i Kinës Hu Jintao mbërriti me aeroplan në Yushu. Pas mbërritjes, ai shkoi menjëherë në fshatin Zhaxidatong të shkatërruar...

 • Vazhdon shpëtimi i të humburve gjatë tërmetit

 • Deri në orën 7 e 49 minuta të 17 prillit kishin kaluar 3 ditë që prej rënies së tërmetit prej 7.1 ballësh në distriktin Yushu të provincës Qinghai të Kinës Perëndimore...
  More>>
  Shpëtime pas tërmetit
  Lajme
  • Zv-kryetari i provincës së Qinghai-it: punët e rindërtimit në distriktin Yushu kanë filluar
  • Yushu, nuk ka rënë epidemi
  • Yushu, 2 220 të vdekur nga tërmeti
  • Mbërrin në 2203 numri i viktimave të tërmetit në Yushu
  • Hui Liangyu zhvilloi inspektim në Yushu
  • Përfundon puna e kërkimit të viktimave të tërmetit në Yu Shu
  • Numri i viktimave të tërmetit në Yu Shu u rrit në 2192
  • Qing Hai ka pranuar kontributet me vlerë të përgjithshme 720 milionë juanë
  • Puna kundër epidemisë në Yushu zhvillohet rregullisht
  • Ambasadat kineze mbajnë zi për bashkatdhetarët e vdekur nga tërmeti në Yushu
  More>>
  Links

  Një brez , një rrugë
  Kina dhe Europa Qendrore e Lindore
  Mjekësia tradicionale kineze
  Webradio
   
    Ku dhe kur t na dgjoni
  Komenti im
  Forum

  Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

  Voto tani, shijo falas më vonë
  Artikuj top Rubrika top
  Foto top

  "I dashur stres, më mirë ndahemi": 10 këshilla si të luftoni stresin

  Mendime dhe energji pozitive, jetë pozitive
  më tepër>>
  China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
  16A Shijingshan Road, Beijing, China