PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Si përdoret RSS?
2014-05-26 15:52:32 CRI Komenti juaj Printoni

Për të porositur përmbajtjen e lajmeve RSS, duhet të instalohet së pari një lexues RSS, pastaj të shtohen uebsajtet që ofrojnë shërbimin RSS në kanalin e lexuesit.

Lexuesi RSS do të përtërijë automatikisht përmbajtjen e uebsajtit të porositur. Kur vizituesit e internetit duan të porositin lajme, mund të klikojnë ikonën XML në blogun SEO, ose të klikojnë ikonën Porosit.

Hapat konkretë:

1. Zgjedhja e burimeve të vlefshme të informacionit RSS.

2. Porositja e informacionit RSS dhe shtimi i burimeve të informacionit në lexuesin tuaj.

3. Marrja e informacionit RSS të porositur.

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China