PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Çfarë është RSS?
2014-05-26 15:45:45 CRI Komenti juaj Printoni
RSS (Përmbledhja e Thjeshtë e Informacionit) është një format që përshkruan dhe sinkronizon përmbajtjen e uebsajtit. Sot RSS përdoret gjerësisht në lajme, blog dhe wiki në internet. Me RSS, vizitorët e internetit mund të marrin më shpejt informacione dhe përtëritjen e fundit të uebsajtit. Vizitorët mund të shohin titullin ose thelbin e artikullit pa reklamë ose fotografi dhe të dinë përmbajtjen e artikullit pa pasur nevojë ta lexojnë të tërin.
Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China