PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Lajmet
• Ngrihet komiteti këshillues pranë Konferencës Botërore të Internetit
• Xi: Jo standarde të dyfishta në sigurinë kibernetike
• Kina hap tregun e internetit për kapitalin privat
• Kina zotohet për shtimin e shpejtësisë së internetit
• Kina zotohet për shtimin e shpejtësisë së internetit
• Kina mbyll 300 uebsajte për mashtrim në internet
• Kina numëron 668 milionë përdorues të internetit
• Ministri kinez Miao Wei: vazhdon ulja e kostos dhe rritja e shpejtësisë së internetit
• Kinë, shpallen politika për financën në internet
• Seattle, zhvillohet Forumi i 8-të i Internetit Kinë-ShBA
• Hapet Ekspozita e dirtës së internetit
More>>
Foto
Rubrike
• Kinë: Investimet në ndërtimin e rrjetit informatik, 435 miliardë juanë në 2015-n
Ministria e Industrisë dhe e Teknologjisë së Informacionit e Kinës ka bërë të ditur se investimet për ndërtimin e rrjetit informatik sivjet pritet të arrijnë 435 miliardë juanë, ose 70 miliardë dollarë amerikanë....
• Seattle, zhvillohet Forumi i 8-të i Internetit Kinë-ShBA
Të mërkurën u zhvillua në Seattle të ShBA-së, ku ndodhet selia e kompanisë "Mikrosoft", Forumi i 8-të i Internetit Kinë-ShBA. Në këtë forum morën pjesë ekspertë të industrisë së internetit nga Kina dhe ShBA-ja...
• Kinë, mbahet konferenca e parë botërore e internetit
Qeverisja e përbashkët dhe siguria kibernetike po kryesojnë axhendën e 'Konferencës Botërore të Internetit' që po mbahet në Wuzhen të Kinës këtë javë. Presidenti kinez Xi Jinping...
More>>
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China