PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Fokus
Kinë, investimet e huaja rriten me 9%
Sipas të dhënave të publikuara nga Ministria e Tregtisë e Kinës, në 9 muajt e parë të vitit janë krijuar 18,980 ndërmarrje me investime të huaja, shifër kjo 10.1% më e lartë se një vit më parë...
Kinë-Mblidhet KQ i PKK-së në prag të sesionit të 5-të
Liderët e Partisë Komuniste të Kinës do të mblidhen nga data 26 deri më 29 nëntor në Pekin për të diskutuar planin 5 vjeçar të zhvillimit të vendit. Sesioni i 5-të i KQ të 18-të të PKK-së do...
"Made in China" modernizohet me teknologjinë e robotëve
Në Kinën Juglindore, robotët industrialë po futen në fabrikat e uzinat e ndryshme, duke zëvendësuar punëtorët e linjave të prodhimit. Sipërmarrësit janë të mendimit që, me robotë në vend të punëtorëve, produktet "Made in China" do të kenë cilësi më të mirë dhe më të qëndrueshme...
Lajmet
• KQ i PKK-së, mbledhje nga 26-29 tetor mbi planin e 13-të pesëvjeçar
• Shenzhen, mbështetja për nisjen e biznesit nxit të rinjtë
More>>
Plani i ri 5 vjeçar 2016-2020
• Kinë, shpallet plani kombëtar "Made in China 2025"
Foto
Plani i 12-të 5 vjeçar-EKONOMI
• Kinë, nis reformat në ndërmarrjet shtetërore • Kinë, krijohet fondi mbështetës për ndërmarrjet e vogla dhe të mesme
• Kinë, "dalja jashtë vendit" mbështetet nga strategjia "Një Brez dhe Një Rrugë" • Kinë, investimet e huaja në "fazën e re të zakonshme"
• "Një Brez dhe Një Rrugë", kompanitë kineze zgjerojnë biznesin jashtë vendit • Kinë, shpallet plani kombëtar "Made in China 2025"
Link

• 50 Vjetori i Çlirimit të Tibetit

• Një brez një rrugë

• Mirëseerdhët në BAII!
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China