PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"

• Kina, jo pamjeve tronditëse në paketat e duhanit

• Kinë, mbështetje për fëmijët e migrantëve

• Migrimi në qytet, një nga shkaqet e divorceve

• Të moshuarit pekinas , vullnetarë në komunitet

• Strategji zhvillimi për Mjekësinë Tradicionale Kineze

• Cikli : Njerëz frymëzues

• Zjarrfikësit amerikanë mësojnë kinezisht

• Kulla e dytë më e lartë në botë në Shangai

• Shërbim taksi me makinë private

• Depresioni dhe lufta kundër tij

• Meshkujt kinezë dhe operacionet plastike

• Pekini kalon Nju Jorkun për numrin e miliarderëve

• Të rinjtë kinezë dhe të dhënat për jetën e tyre sentimentale

• Lehtësohet procedura e lejeve të qëndrimit për të huajt në Kinë

• Gjetja e një vendi pune dhe kërkesat për nivele akademike

• Hong Kong, sallon për gjumin e drekës

• Nis zbatimi i Ligjit kinez kundër dhunës në familje

• Një shqiptar në Shangai

• Artizanët kinezë të prodhimit të letrës

• Spanja do të hapë spitalin e parë të Mjekësisë Tradicionale Kineze

• Të rinjtë kinezë preferojnë të jetojnë vetëm

• Shtohen studentët e huaj në Kinë

• Sfidat e fëmijës së dytë dhe kapacitetet spitalore

• Kthimi në shtëpi pas migrimit

• Kinë, më shumë gra shtatzëna në moshë të madhe

• Çudira nga Kina

• Bota feston Vitin e Ri Kinez

• Festivali i Pranverës dhe tradita festive(2)

• Zakone dhe tabu në ditën e parë të Vitit të Ri Kinez

• Gëzuar Vitin e ri kinez !
More>>
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China