PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
VEND PUNE
2010-04-06 17:59:29 CRI Komenti juaj Printoni

Punonjës për Redaksinë e Shqipes

Radioja e Jashtme e Kinës, si një nga radiot më të mëdha ndërkombëtare në botë, transmeton emisione në 44 gjuhë nëpërmjet radios dhe në 61 gjuhë në internet.

Redaksia e shqipes e RJK-së ofron një mjedis shumë-kulturor për shqipfolësit, ku punonjës shqiptarë dhe kolegë kinezë punojnë si redaktorë, gazetarë dhe folës.

Të interesuarit janë të lutur të sjellin CV-të dhe fotografitë e tyre në adresën: alb@cri.com.cn

CV-ja duhet të përfshijë të dhëna mbi moshën, gjendjen civile, shtetësinë, arsimimin, përvojën e punës (preferohet përvojë në media), gjuhë të huaja dhe aftësi të tjera.

  

Adresa: China, Beijing, Shijingshanlu Nr.A16, Radio e Jashtme e Kinës (CRI), Redaksia e gjuhës shqipe
Kodi postar: 100040
Numri i postës: CRI-30 China Radio international P.O.BOX 4216 Beijing, China
Tel: 86-10-68892328
Fax: 86-10-68892322
E-mail:
alb@cri.com.cn

 

 

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China