PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Siri: Televizioni shfaq pamje të terroristëve që hyjnë nga Turqia
2016-03-06 10:16:24 CRI Komenti juaj Printoni

Terroristët po hyjnë në Siri nga Turqia, njoftoi të shtunën agjencia shtetërore e lajmeve SANA, duke i shoqëruar me pamje video pretendimet e saj .

Videoja e gjatë rreth 20 sekonda përmban pamje satelitore ku shfaqen disa automjete që hyjnë në një rrugë pylli në veri të Sirisë.

"Terroristët janë duke kaluar kufirin nga Turqia për në Siri", tha SANA, pa dhënë hollësi të mëtejshme.

Videoja publikohet në një kohë që tensionet janë të lartë në veri të Sirisë, ku forcat turke kanë bombarduar pozicionet partisë kurde, Njësia e Mbrojtjes Popullore (YPG).

Kurdët, qeveria siriane dhe Rusia e kanë akuzuar Turqinë se po mbështet Frontin al-Nusra, i cili është përjashtuar së bashku me Shtetin Islamik (IS), nga marrëveshja e armëpushimit. (Leftion Peristeri)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China