PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"

Zonja shqiptare Afërdita është lexuese besnike e gazetës "Dritare" dhe një nga lexuesit e parë të revistës "Dritare". Ajo ka ardhur dy herë në Kinë, duke shoqëruar një invalide shqiptare që banon në Austri. Gjatë qëndrimit në Kinë, ajo ka lexuar shumicën e artikujve të gazetës "Dritare" dhe ka dhënë edhe përgjigje për pyetjet e konkursit global të njohurive mbi Lojërat Olimpike të Pekinit...

 

Klikoni mbi kapak<<<

2016-02


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China