PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Pyetjet tuaja për kryeministrin Li Keqiang

Emri:ADEM DEMAÇI
EUROPËS QENDRORE E JUGLINDORE DO TA PËRCJELL ME KËNAQËSINË DHEËMENDJEN MË TË MADHE. TË GJITHË PJESËMARRËSIT I PËRCJELLTË E MBARA!ME PËRSHËNDETJET DHE ME RESPEKTIN MË TË MADH, ADEM DEMAÇI, PRISHTINË. 
Emri:Asia Hoxha
A pritet ndonjë bashkëpunim me kompanitë kineze për ndërtimin e sistemit hekurudhor në Shqipëri?
Emri:Kliti
Turistët nga Kina zënë numrin më të lartë të turistëve në botë. A kanë ata interes të vijnë edhe në Shqipëri?

Komenti im
Fokus
Lajmet
 • Beograd-Zhvillohet takimi Rama-Li Keqiang
 • Rama takon homologun serb Vuçiç
 • Kryeministri Rama vlerëson Samitin Kinë-EQL
 • Rama-Kontaktet me Kinën të kthehen në fuqi bashkëpunimi rajonal
 • Li Keqiang takohet me presidentin e Këshillit të Bosnjë-Hercegovinës
 • Li Keqiang takohet me homologun slloven Ratzel
 • Li Keqiang viziton Beogradin
 • Li Keqiang takon zyrtarin kryeekzekutiv të Afganistanit
 • Kina dhe Kazakistani, konsensus mbi marrëveshjen prej 18 miliardë USD
 • Astana, takimi i dytë i kryeministave Kinë-Kazakistan
 • More>>
  VIDEO

  • Samiti i Beogradit, Li Keqiang takohet me Edi Ramën[VIDEO]

  • Li Keqiang e Vuçiç japin një konferencë të përbashkët shtypi[VIDEO]

  • Li Keqiang viziton Beogradin[VIDEO]
  Kina dhe Europa Qendrore e Lindore
  • Li: Pekini do të nxitë investimet kineze në Serbi
  • Samiti i Beogradit, Li Keqiang takohet me Edi Ramën[VIDEO]
  • Kina, Serbia, Hungaria dhe Maqedonia firmosin ndërtimin e linjës ekspres
  • Rama takon homologun serb Vuçiç
  More>>
  Organizata e Bashkëpunimit e Shangait
  • Astana, mbahet mbledhja e 13-të e këshillit të OBSh-së
  • Li Keqiang merr pjesë në takimin e OBSh-së
  • Li Keqiang: Kina dhe Rusia kanë ruajtur tendencë të mirë bashkëpunimi
  • Kina e nxit OBSh-në të pranojë anëtarë të rinj
  More>>
  Foto
  Rubrike
  • Kina dhe vendet e EQL-së publikojnë "Programin e Bukureshtit për Bashkëpunim"
  Pjesëmarrësit vlerësuan kontributin...
  • Kinë-Europë Qendrore e Lindore, bashkëpunim me potencial të madh
  Kryeministri kinez Li Keqiang ndodhet tani për një vizitë zyrtare në Rumani. Gjatë qëndrimit në Rumani, kryeministri Li do të marrë pjesë edhe në takimin e liderëve Kinë-Europë Qendrore e Lindore, si dhe në Forumin Ekonomik Kinë-Europë Qendrore e Lindore, ku do të mbajë edhe një fjalim...
  • Forcim i bashkëpunimit midis Kinës dhe vendeve të Evropës Qendrore dhe Lindore
  Vitet e fundit, Kina ka forcuar bashkëpunimin me vendet në Evropës Qendrore dhe Lindore. Më 6 shtator të vitit 2012 u themelua në Pekin Sekretariati i Bashkëpunimit midis Kinës dhe Evropës Qendrore dhe Lindore...
  Link

  Kryeministri kinez viziton Europën

  Li Këqiang në samitin Kinë-Europë Qendrore e Lindore, vizita në Rumani, pjesëmarrja në takimin e kryeministrave të OBSh-së

  Kina dhe Europa Qendrore e Lindore
  China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
  16A Shijingshan Road, Beijing, China