Radio e Jashtme e Kinës
më tepër>>>>>
më tepër>>>>>

"Ti je një arsye që unë punoj këtu"

Rudi është një pjesë e stafit në degën e kompanisë "Huawei" në Shqipëri, që ka lidhje me përvojën e tij të studimeve në Kinë...


"Jemi kolegë, miq dhe të afërm"

Zhou Xinbing ka jetuar shumë vjet në Shqipëri. Gjatë punës, ai u takua me punonjëse lokale Semiha Maloku, dhe e ndihmoj për jetën e saj familiare...


"Jemi miq jo vetëm në 'Facebook'"

Kuzhinieri kinez, që tani punon në restorant "Oriental City" në Tiranë, i sjell kuzhinë kineze në Shqipëri...

më tepër>>>>>

Zv./ministri, marrëveshja doganore me Kinën do të ndihmojë qarkullin e mallrave
• Tiranë, organizohet takimi rinor Kinë-Shqipëri
• '16+1', Shqipëria e gatshme të përfshihet në projekte kombëtare e ndër-rajonale
• Ambasadorja e Kinës viziton kompanitë me investime kineze në Shqipëri
• Shqipëri: Ambasadorja kineze Jiang Yu takon ministrin Gjiknuri
• Tiranë, tryezë e rrumbullakët mbi bashkëpunimin kino-shqiptar
• CRI, dokumentar për investimet kineze në Shqipëri
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China