PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"

Bashkëpunimi kino-shqiptar është në nivelin më të lartë
Lajme
• Topi: bashkëpunimi ekonomik me Kinën orientohet në prioritetin për Shqipërinë
Presidenti Topi: bashkëpunimi ekonomik me Kinën orientohet në fushat prioritare për Shqipërinë, si fushat e burimeve minerare, në energjetikë, në infrastrukturë dhe në telekomunikacion...
• Topi: Shqipëria përfaqësohet në EXPO si vend me mundësi të rëndësishme turistike
Presidenti Topi: Marredhëniet midis Shqipërisë dhe Kinës kanë ardhur në një stad të ri, janë marrëdhënie të cilat vlerësohen shumë të mira, kjo vlerësohet edhe ndërmjet nivelit të lartë të dialogut politik...
• Bashkëpunimi kino-shqiptar është në nivelin më të lartë
Më 1 tetor kryetari i Komitetit të Përhershëm të Asamblesë Kombëtare Popullore të Kinës Wu Bangguo u takua në Shangai me presidentin e Shqipërisë Bamir Topi.
• Bamir Topi viziton Shangain
• Bamir Topi në Pavijonin e Shqipërisë të EXPO-s
More>>
LINK

China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China