Video - Duhen marrëdhëniet konstruktive midis Kinës dhe ShBA-së

2020-06-03 19:33:26 CRI Komenti juaj Printoni

Steve Orlins, presidenti i Komitetit Kombëtar për Marrëdhëniet ShBA-Kinë tha në një intervistë për CMG-në se: Njerëzit kanë nevojë për marrëdhënie konstruktive midis Kinës dhe ShBA-së. Ata kërkojnë që të mos ketë konkurrencë strategjike, pasi kjo harxhon burime dhe dëmton amerikanët dhe kinezët.

Mrekulli
Lajmet Kryesore