Kina fillon projektin e arteve interpretuese digjitale

2020-05-18 14:38:16 CRI Komenti juaj Printoni

Kina ka nisur një projekt në internet të arteve interpretuese, ndërsa shumica e teatrove në të gjithë vendin janë të mbyllura për shkak të pandemisë së Covid-19.

Projekti përfshin një shumëllojshmëri llojesh, si opera, drama, koncerte simfonike dhe koncerte tradicionale kineze. (Çang Çuo)

Mrekulli
Lajmet Kryesore