Kina: Duhet bashkëpunim global për të normalizuar zinxhirin industrial

2020-05-25 12:00:15 CRI Komenti juaj Printoni

Autoritetet kineze po bëjnë thirrje për bashkëpunimin më të thellë ndërkombëtar për të stabilizuar zinxhirin global industrial dhe atë të furnizimit, të ndërprerë nga COVID-19.

Komiteti Kombëtar i Zhvillimit dhe Reformës i Kinës thotë se bashkësia ndërkombëtare duhet të bashkëpunojë për të normalizuar industrinë, duke shtuar se duhet të bëhen më shumë përpjekje për të ndihmuar bizneset, sidomos ato të vogla, për të kapërcyer vështirësitë. (Çang Çuo)

Mrekulli
Lajmet Kryesore