Kina kryeson botën në përdorimin e pagesave digjitale

2019-06-14 10:48:06 CRI Komenti juaj Printoni

Sipas një raporti të fundit, mbi gjysmë miliardi qytetarësh kinezë zgjedhin të paguajnë me telefonat e tyre kur bëjnë blerje në dyqane, kafene dhe restorante.

Të dhënat e lëshuara nga portali online gjerman "Statista" tregojnë se kjo është e barabartë me një shkallë depërtimi prej mbi 35 për qind, që është më e larta në botë.

India renditet e dyta me një shkallë depërtimi afro 30%. (Vera)

Mrekulli
Lajmet Kryesore