Radio e Jashtme e Kinës
Lajmet
• Wuhan , qyteti i dritës
• Zhvillohet forumi për veprimtarinë "Lumi Jance me energji të re-Personalitetet e huaja shikojnë Wuhan-in"
• Gëzim Podgorica: Wuhan-i është një qytet i paharrueshëm
• Video/  Kinë, veprimtari promovuese për njohjen e Zonës së Re Xiongan nga bota
• Kinë, mbi 100 filma do të pushtojnë ekranet e mëdha të kinemave në verë
• Xi, thirrje që Kina të bëhet lider botëror në shkencë dhe teknologji
• Kinë: Nis veprimtaria "Lumi Jance me energji të re --- Personalitetet e huaja shikojnë Wuhan-in"
• Personalitetet e huaja: Bravo, Wuhan!
• Kina e India nisin bashkëpunimin e industrisë së IT-së
• Ditët impresionuese në Hefei
More>>
Intervistë

• Video/  Vasilika Hysi: Shqipëria e angazhuar të thellojë lidhjet me Kinën, vlerëson luftën kundër varfërisë

• Intervistë ekskluzive e Ambasadorit të Shqipërisë në Pekin, zotit Selim Belortaja për CRI Shqip

• Intervista me drejtorin e ATSH-së, z.Gëzim Podgorica
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China