Kina dhe Taxhikistani shpallin krijimin e partneritetit të gjithanshëm strategjik në epokën e re
2024-07-05 22:35:13

foto nga CFP

foto nga CFP

Të premten pasdite sipas orës vendore, presidenti i Kinës Xi Jinping dhe homologu i tij i Taxhikistanit Emomali Rahmon ishin të pranishëm në një ceremoni nënshkrimi dhe dhanë një konferencë të përbashkët për shtypin. 

Krerët e të dy vendeve shpallën krijimin e partneritetit të gjithanshëm strategjik në epokën e re ndërmjet Kinës dhe Taxhikistanit. (Wang Lei/ Artan)