Presidentët e Kinës dhe Kazakistanit zhvillojnë bisedime në nivel të gjerë
2024-07-03 15:03:27

CFP

CFP

Presidenti i Kinës Xi Jinping dhe Presidenti i Kazakistanit Kassym-Jomart Tokayev organizuan bisedime grupi në nivel të gjerë, të mërkurën në Astana.