Xi Jinping dhe Kassym-Jomart Tokayev darkojnë së bashku
2024-07-03 11:15:32

Foto nga CFP

Foto nga CFP

Të martën në mbrëmje, Presidenti i Kinës Xi Jinping dhe homologu i tij i Kazakistanit Kassym-Jomart Tokayev darkuan së bashku, duke shkëmbyer mendime mbi zhvillimin e marrëdhënieve Kinë-Kazakistan dhe çështje të tjera me interes të përbashkët. (Fani)