Kina do të nisë sondën hënore“Chang'e-6” në fillim të majit
2024-04-27 16:46:16

Foto nga VCG

Kina do të nisë sondën hënore “Chang'e-6” në fillim të majit, sipas njoftimit të bërë të shtunën nga Administrata Kombëtare Hapësinore e Kinës.

Kombinimi i sondës hënore “Chang'e-6” dhe një rakete transportuese “Long March-5 Y8” u transferua të shtunën në vendin e nisjes së anijes Wenchang në provincën jugore të Hainan-it. (Çang Çuo)