Rita Ora me performancë spektakolare në hapjen e “The Masked Singer”
2024-03-10 15:14:23

Rita Ora në spektaklin The Masked Singer (Foto nga Tik Tok)

Rita Ora në spektaklin The Masked Singer (Foto nga Tik Tok)

Rita Ora, ka marrë një rol të rëndësishëm në sezonin e 11-të të spektaklit “The Masked Singer” në Shtetet e Bashkuara. Pas një performancë të jashtëzakonshme si paneliste në versionin e Mbretërisë së Bashkuar, Rita tani shkëlqen në skenën amerikane të këtij formati kaq të pëlqyer nga publiku. Hapja spektakolare e sezonit të ri u bë nga vetë Rita, e cila performoi këngën e njohur “Who Are You” të grupit The Who. Paraqitja e saj në skenë ishte mahnitëse dhe Rita dukej mjaft energjike. Si anëtare e jurisë në “The Masked Singer” ShBA, Rita po tregon aftësitë e saj për të vlerësuar talentin, të cilat i ka demonstruar edhe në edicionet e tjera ndërkombëtare të spektaklit. Ajo bashkohet me panelin prej yjesh të jurisë, të përbërë nga personalitete të njohura të industrisë muzikore. Pjesëmarrja e Ritës në “The Masked Singer” ShBA është një dëshmi e qartë e suksesit në tregun ndërkombëtar. Fansat e Ritës janë të emocionuar të ndjekin çdo hap të saj dhe të shohin se si do të vlerësojë dhe zbulojë talentet e fshehura prapa maskave të ndryshme në spektakël. Gjatë spektaklit, konkurrentët këndojnë të mbuluar plotësisht nga kostumet e tyre madhështore, duke krijuar një mister rreth identitetit të tyre që mbajnë deri në momentin e zbulimit. 

Rita ka sfidën të dallojë zërat dhe të japë mendimet e saj, pa ditur kush ndodhet prapa maskës. Me këtë angazhim të ri në “The Masked Singer” SHBA, Rita Ora vijon të jetë një ambasadore e kulturës shqiptare në arenën botërore. Sezoni i ri premton të jetë një udhëtim mbresëlënës për të gjithë, me në krye Rita Orën.