Filmi “Oppenheimer” mori 7 çmime në BAFTA
2024-02-20 16:06:10

foto nga CFP

Regjisori i filmit "Oppenheimer", Christopher Nolan dhe bashkëshortja e tij, prodhuesja e filmit Emma Thomas / foto nga CFP

Filmi “Oppenheimer” triumfoi në ndarjen e çmimeve BAFTA, duke marrë 7 trofe, përfshirë atë për “Filmi më i mirë” dhe “Aktori më i mirë” për protagonistin kryesor Cillian Murphy, shkruan “RTSH”. 

5 çmime të tjera BAFTA shkruan për filmin “Poor Things”, përfshirë “Aktorja më e mirë”, për Emma Stone.

Robert Downey Jr. mori çmimin “Aktori më i mirë në rol dytësor”.

Edicioni i 77-të i çmimeve BAFTA u zhvillua në “Royal Festival Hall”, në Londër.  (Fatosi)

Cillian Murphy / foto nga CFP

foto nga CFP

Emma Stone/ foto nga CFP